KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14003317
nr 1400 3317
Vladimir Kamendy
(1955-2014), Sverige
Komposition. Akvarell/collage. Signerad. Bladets mått: 78x105 cm, yttermått inklusive ram: 100x86 cm
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 31 maj 2021
kl 20:20:46
29/5 03:30:14
Vladimir Kamendy
Läs mer om Vladimir Kamendy